Badana

Ankara Badana Boya

Ankara Badana Boya

Badana Nedir? 

Eski adı ile badana şimdi ki yeni adı ile boya badana eskiden boya adı ile anılmayan kullanma talimatında belirtilen belli miktarda su ile inceltilen toz boya’ya verilen isim olarak tarihin derin sayfalarına gömülen terim olarak bir zamanların modasıydı, yanmış kireç ile boyanan evlerden sonra ilk çıkan boya çeşidi olan toz boya modeline badana denir.

Günümüzde teknolojinin yenilenmesi ile beraber boya fabrikalarının çıkardığı yeni boya modellleri günümüzde yerini aldı.

Bir zamanların gözdesi yağlı boya ile evlerin duvarları boyanırdı. Duvarların nefes almaması ile zamanla ne kadar sağlıksız olduğu geçde olsa zamanla anlaşıldı. Günümüzde Silikonlu boyalar ardından silinebilir su bazlı saten boyalarla devam eden boya sektörü simli, dekoratif, desenli, sedef, italyan boya modelleri ile zirveye çıkan boya sektörü yeni modeller geliştirdikçe arz ve talebe göre gelişmeye devam etmektedir.

Gün geçtikçe kendini yenileyen ve geliştiren sektörün ileri gelen markaları filli, marshall, polisan gibi sektörün önde gelen firmaları dünyada ki tüm yeni teknolojileri yakinen takip ederek kendi ar-ge departmanlarında geliştirdikleri boya modelleri ile ulusal pazarda dünya da sektörde diğer firmalar ile yarışır hale gelmiştir.

Günümüzde müşterilerimiz tarafından en çok tercih edilen boya modeli olarak silinebilir su bazlı saten boya modelidir.

Antibaktariyel küf önleyici özelliği olan modellerde vardır. İlerleyen zamanda nano teknoloji ürünlerinin ucuzlamasının ardından kendi kendini gün ışığı ile temizleyebilen aynı zamanda ısı, ses, su yalıtımı ve izalasyonu sağlayan nano teknoloji boya modellerinin çıkmasını ve nano teknoloji ürünlerinin ucuzlaması ile birlikte yaygınlaşmasını bekliyoruz.

Ankara’da itibari ile yol çizgi Boyası, ankara endüstride kullanılan nano boyaların ucuzlaması ile evlerin boyanması yapılırken de kullanılmasını sağlamak bekliyoruz. Nano boyaların kir tutmaması, kendi kendini temizleme özelliği gibi ilginç özellikleri ve bulunmaktadır. Nano teknoloji boyaların ucuzlamasının ardından sektör bayağı bir kızışacağa benziyor.

Ankara’da ev, ofis, konut veya daire farketmez her türlü boya işlerinizde bizi 7/24 arayabilir bilgi alabilirsiniz. En iyi ustalarımız ile yerli ve yabancı en iyi boya markaları ile evinizin veya işyerinizin boya işlerini büyük bir titizlik içinde yapıyoruz.